Me oleme uhked, et toodame mahlu

Üle 20. aasta on meie suurimaks kireks olnud suurepäraste mahlamaitsete loomine! Juba 1996. aastal oli CIDO mahlatootmise innovaator Lätis, panustades nii mahlatööstuse arendamisse kui ka uute mahla joomise traditsioonide juurutamisesse.

Inimesed küsivad meilt sageli:
01

Mis on 100% mahl?

Kiri pakil "100% mahla" tähendab, et toode sisaldab päris puuvilja-, marja- või juurviljamahla ilma lisaaineteta. Mahl on tehtud päris puuviljadest kasutades moodsaid tehnoloogiaid, mis tagavad mahla naturaalsuse pikaks ajaks, kasutamata säilitusaineid ja maitsetugevdajaid. Mahl säilitab kõik puuviljade omadused ja toitained.

02

Kuidas mahl säilib pikka aega värskena?

Mahl säilib pikka aega värskena tänu unikaalsele villimistehnoloogiale ja TETRA PAK-i kartongpakendile. Mahla kuumutatakse enne pakendamist kõrge temperatuurini (tavaliselt ~85°C), et eemaldada riknemisele kaasa aitavad bakterid. Protsess on sarnane sellele, mida kasutatakse koduste talihoidiste tegemisel. Seejärel villitakse mahl steriilses keskkonnas ja ilma õhu juurdepääsuta TETRA PAK-i pakkidesse. Kuna pakendil on mitmeid kihte - papp, alumiinium, plastik - on pakendis olev toode kaitstud valguse ja õhu negatiivsete mõjude eest. Seetõttu püsib toode kauem värske, see ei rikne ning puudub vajadus säilitusainete lisamiseks.

03

Miks peab mahla jooma?

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) rahvusvaheline programm "5 päevas" soovitab, et inimene peaks sööma puu- ja juurvilju vähemalt 500 grammi või 5 portsjonit päevas. Arvestades kaasaja istuvat eluviisi, soovitatakse oma menüüsse lisada suurem kogus nii puu- ja juurvilja ning marju, kui ka näiteks teraviljatooteid. Samuti võiks nende kogus olla isegi kuni 1 kg päevas. Sellise koguse tarbimise hõlbustamiseks soovitavad eksperdid asendada osa portsjonitest just klaasi mahlaga.

Läti Maaülikooli uuringud kinnitavad, et kõik puuviljade tähtsad omadused mahlapakkides säilivad - mineraalid, süsivesikud, vitamiinid C, A, P, E, B, biotiin või "ilu vitamiin", kaltsium, kaalium, magneesium, seleen, raud, fosfor ja teised väärtuslikud ained nagu antioksüdandid ning beeta karoteen.

Naudi mahlast kogemust Vaata meie tooteid